Nasza kocia przygoda zaczęła się kilka lat temu. Podjęliśmy decyzję żeby kupić pierwszą kotkę hodowlaną. DORIS okazała się strzałem w dziesiątkę. Nie czekając aż dorośnie, pojechaliśmy z nią na pierwszą wystawę. Odniosła wspaniały sukces.  Z wystawy wróciliśmy z dużymi osiągnięciami w postaci medali i pucharu “Best In Show”. Ten sukces był motywacją, żeby ukierunkować naszą hodowlę na wysoką jakość, tytuły, osiągnięcia wystawowe oraz badania.
Koty dobieramy starannie, kierując się wzorcem rasy. Nasze pociechy pochodzą z dobrych kocich rodów i po utytułowanych rodzicach.
Jesteśmy domową hodowlą zarejestrowaną w Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia pod patronatem FIFe.
Nasze koty mają zapewnioną stałą opiekę weterynaryjną. Kładziemy nacisk na odpowiednie karmienie. W programie żywieniowym stosujemy tylko karmy o najwyższym standardzie uzupełniając dietę o przepisy BARF (Biologically Apprioprate Raf Food). Odpowiednia dieta musi zapewnić kotu komfort fizyczny i psychiczny. Nie doprowadzamy do monotonii, urozmaicamy posiłki dla naszych pociech.

Kocięta z naszej hodowli otrzymują rodowody wielopokoleniowe. Jest to dokument potwierdzający pochodzenie kota, jego rasowość, oraz gwarancją że kot jest zdrowy, w dobrej kondycji i wolny od wad genetycznych.

Biorąc pod uwagę fakt, że nasze kocięta często wyjeżdżają do nowych domów daleko od nas i również poza granice kraju, służymy pomocą w ich transporcie. Na specjalne życzenie, gdy dotarcie do nas to dla Państwa kłopot, dostarczamy kotka do Was do domu.

Koty wyjeżdżające od nas za granicę posiadają paszport, odpowiednie szczepienia zgodnie z wymaganiami kraju do którego kot wyjeżdża, startery karm na pierwsze dni życia u nowego opiekuna i są w pełni przygotowane do wyjazdu.

Prawidłowe żywienie to z pozoru nie taka prosta sprawa. Koty to zwierzęta mięsożerne dlatego nie należy stosować w ich diecie dodatków pochodzenia roślinnego. Należy zwrócić uwagę aby w karmie dostarczać kotu taurynę i aminokwasy egzogenne czyli takie które kot nie potrafi wytworzyć sam. Źródłem tych aminokwasów jest mięso a ich niedobór to początek problemów zdrowotnych. Dobra dieta to również komfort psychiczny i fizyczny. Suche karmy to duża wygoda dla kocich opiekunów, nie zawsze z korzyścią dla kota. Kot nie ma rozwiniętego uczucia pragnienia, ponieważ jest ewolucyjnie przystosowany do pobierania wody z pokarmu mięsnego (ok. 70% wody). Podawanie suchej karmy może prowadzić do chronicznego odwodnienia i chorób dróg moczowych. Po każdym posiłku pH kociego organizmu wzrasta. Jeśli zatem kot ma stały dostęp do suchej karmy i zjada ją często w krótkich odstępach czasu, to stale pozostaje ono na wysokim poziomie, ponieważ nigdy nie ma czasu opaść. Wysokie pH sprzyja wytrącaniu kamienia oraz namnażaniu flory bakteryjnej, co może prowadzić do zakażenia pęcherza i kamicy. Gdy jednak zdecydujecie się Państwo podawać kotu karmy suche, wybierajmy te od dobrych producentów z wysoką zawartością mięsa i zapewniajmy kotu stały dostęp do świeżej wody. Wygodą są również karmy mięsne w puszkach. Kupujmy w pełni zbilansowane, pełnoporcjowe z odpowiednią zawartością mięsa mięśniowego, wzbogacone o niezbędne witaminy. Dobrym urozmaiceniem jest wprowadzenie do diety mięsa surowego. Do najzdrowszych należy: – indycze, głównie udziec (pierś jest sucha) – wołowe (również serce) – kurczak – królik – jagnięcina – dziczyzna Nie podajemy wieprzowiny. Mięso surowe podajemy po uprzednim przemrożeniu przez co najmniej sześć dni.

2 sierpnia 2019 r. seminarium felinologiczne w sopocie

18 października 2019 r. seminarium felinologiczne w rumi.

11 lipca 2020 r. wzięliśmy udział w szkoleniu z zakresu prawa dotyczące odpowiedzialności hodowcy.

8 sierpnia 2020 r. wzięliśmy udział w szkoleniu z zakresu prawa.

8 września 2020 r. wzięliśmy udział w szkoleniu z zakresu prawa dotyczące umów sprzedaży.

25 września 2020 r. wzięliśmy udział w seminarium dotyczącym rozrodu i monitorowania ciąży kotek.

17 października 2020 r. wzięliśmy udział w seminarium na temat: problemy okołoporodowe u kotek.

9 lipca 2021 r. wzięliśmy udział w seminarium felinologicznym w dziedzinie: podstawy genetyki.